Какво се случва с децата на преследваните християни?
, 24.02.2012
Християните са най-преследваната религиозна група в света. Смята се, че около 100 милиона души са дискриминирани, тормозени и дори убити заради вярата си в Исус. Какво обаче се случва с децата на жертвите? Този въпрос разисква на страницата си в интернет американското издание Christian Post.
Особено тежка е съдбата на онези деца, чиито родители са убити при нападения. Понякога държавата им оказва помощ, но подобни случаи са рядко. Така например Патрик Аба Моро – външният министър на Нигерия, обеща стипендии, за да продължат образованието си двама сираци, които загубиха родителите си на 25 декември м.г. при атентати на терористичната групировка „Боко Харам”. Освен това политикът увери, че смята да се грижи за децата като техен баща.
В Абеокута, Югозападна Нигерия, близо до границата с Лаос, има училище за деца сираци. Целта на учебното заведение е да даде знания и напътствия за живота именно на синовете и дъщерите на преследвани християни. Американската фондация Christian Freedom International (Мичиган, САЩ) също осигурява подкрепа за децата на преследвани християни. Самият основател на организацията – Джим Якобсон, до този момент е осиновил 8 сираци от Югоизточна Азия. Сред тях е и Марк, чийто баща е убит от милиционери. Той се моли за извършителите на престъплението и дори им е простил, а децата на преследвани християни съветва никога да не предават вярата си: „Всички ние имаме един Баща на небето”.
Джери Дикстра – медиен директор на американския клон на Open Doors, подчертава, че не само сираците страдат от преследването на своите родители. Някои от децата на преследвани или убити християни също стават жертва на подобни атаки. Поради религиозни причини на много от тях им се отказва и достъп до добро образование. Други нямат право да изразяват вярата си и се налага да я практикуват тайно. Много християнски родители се движат всекидневно по тънката линия между желанието да осигурят безопасен живот за децата си и своята преданост към Исус Христос.
Източник: idea.de
« назад
|