Религиозната толерантност ли е новият Бог на Америка?
08 Септември 2011 г.
Националната катедрала във Вашингтон, окръг Колумбия, е поредната църква, която послужи като арена за насърчаване на т.нар. синкретизъм – опит за обединение на различни религии. Идеята е християнски свещеници, еврейски равини и имами да водят съвместни богослужения в различни християнски църкви в САЩ – т.нар. мултирелигиозна литургия. За съжаление идеята спечели одобрението на още 70 църкви на територията на Съединените щати. „Услугата” е предназначена за насърчаване на религиозната толерантност. Това е наистина една голяма крачка напред в популяризирането на това, което аз наричам „новия американски бог на толерантността”.
Любовта към другите независимо от техния произход, религия или цвят на кожата трябва да се изразява чрез гостоприемство или помощ, но не и за сметка на истината. Тези либерални, „предателски” деноминации са не само наивни и невежи по отношение истината на християнската вяра, но те действат, задвижвани от емоционален импулс, и то по начин, който заплашва нашата нация. Те се стремят да бъдат лично приети от другите, вместо да се молят другите да приемат Христос като Спасител. Може би се чудите как една услуга, която насърчава „единство”, може да бъде опасна за нашата нация.
Това, което много американци не разбират, е, че такийе е религиознополитическа система в исляма, която позволява на мюсюлманите да участват в тази пародия на смесване на религиите. Правилата на такийе гласят: „Когато не разполагате с надмощие, включете се в „играта” на неверниците, а след това ги подчинете”. Забелязал ли е някой, че нито едно от тези събития не се е провеждало някога в джамия? За мюсюлманите е анатема християнски свещеник да говори в джамия, но те са щастливи да окупират амвоните в християнските църкви в Америка. Всъщност смята се за триумф на исляма над „неверниците”, когато те превземат християнските амвони, без обаче да отварят техните джамии за християнски проповедници.
Разбира се, че вярващите в Библията християни трябва да обичат всички, включително и мюсюлманите. Но тази любов може да бъде изразена по много други начини – чрез прояви на доброта, гостоприемство и приятелство. Исус Христос дойде на Земята, прие ролята на слуга, умря на кръста и възкръсна на третия ден – за истински вярващите в Библията християни това е най-великият акт на доброта, който те могат да споделят с всички хора, включително и с мюсюлманите.
Коментар на Майкъл Йосеф, Charisma Magazine
всички новини »
|