Расте нетолерантността към християните в християнска Америка
07 Април 2011 г.
„В свят на политическа коректност, облекчена от тежестта на закона, толерантността вече означава тотално отхвърляне на християнството и моралните стандарти. Новата, „модерна” толерантност предефинира понятия като „брак”, „дискриминация”, „равенство”, „морал” и „абсолютен”. Днес разбирането за толерантност изключва приемането на различни аргументи или гледни точки. Толерантността определено е станала нетолерантна” – коментарът принадлежи на проф. Матю Стейвър, преподавател в юридически колеж. Той насочва вниманието към тенденцията на засилваща се нетолерантност към християните в САЩ и изброява няколко актуални и достатъчно показателни примера в тази посока:
• Върховният съд на САЩ постанови, че всяко служебно лице, което се моли в името на Исус Христос, ще бъде лишено от ротационното си право на участие в организирането на градските бизнес срещи.
• Американският военен капелан Гордън Клингеншмит бе уволнен заради молитвите си в името на Исус.
• Студентка от университета в Калифорния бе лишена от възможността да благодари на своя Господ и Спасител Исус Христос по време на церемонията по дипломирането й.
• Колежи в САЩ обособяват специални помещения за молитвени стаи на мюсюлманите. И още – членството на студенти в мюсюлманска група може да бъде анулирано по редица други причини, но не и заради непристойно поведение, неподчинение или бездействие; в същото време ръководството на колежите отказва регистрация на християнски групи, защото „членовете им изповядват ценностите на християнската вяра”.
• Начално училище в Сан Диего въведе за 100-те си мюсюлмански възпитаници допълнителни „междучасия за молитва”, докато Федералният съд в гр. Кноксвил, щата Кентъки, забрани на християнските ученици в държавни училища да изучават или дискутират върху Божието Слово по време на междучасията.
• Редактори на колежански вестници, които публикуваха антимюсюлмански карикатури, поместени първо в датски вестник, бяха уволнени или санкционирани, защото демонстрирали „враждебно отношение към мюсюлманските студенти”.
• Съветът по американско-ислямски отношения в Лос Анжелис обяви, че всеки акт на оскверняване на Корана ще бъде считан за „гнусно престъпление”. От друга страна, когато палестинци разкъсаха Библии, за да използват страниците им за тоалетна хартия, това не беше окачествено от властите като оскърбление и посегателство, но когато църква в САЩ подкрепи хора, събиращи средства за транспортирането на Библии до Афганистан, всички свещени книги бяха конфискувани, разкъсани и изгорени. Единственият официален коментар по случая направи говорителят на Департамента по отбраната на САЩ и той беше: „Войските във военните зони имат задължение да изгарят боклуците си.”
Източник: The Christian Post
всички новини »
|